INTELIGENTNÍ ELEKTROINSTALACE

robustní základ pro váš projekt...

Provádíme běžné elektroinstalační práce včetně vypracování prvotního projektu až po závěrečnou revizi. Naší specialitou jsou inteligentní elektroinstalace pomocí celosvětového standardu KNX. Inteligentní elektroinstalace se od běžné liší tím, že ovládací prvky jsou řízeny pomocí sběrnice mikropočítačem. V našem případě používáme kombinaci KNX prvků a Control 4 řídícího sytému. Pro tento typ instalace je zapotřebí kabelová příprava. Je tedy dobré rozhodnout o způsobu elektroinstalace před započetím projektu.  

Instalace a natažení kabeláže se provádí "do hvězdy". To znamená, že všechny kabely se sbíhají v rozvodové skříní. Skříně bývají zpravidla dvě. Silnoproudá a slaboproudá. Aktory a jednotky spolu komunikují po datové sítí. Nedílnou součástí kvalitně odvedené práce je také kvalitní IT zařízení jako switche a routery. 


Možnost změny 

Můžete měnit způsob ovládání kdykoliv později a ne jen v době instalace. Pokud například zjistíte, že potřebujete změnit způsob ovládání osvětlení, můžete to kdykoliv upravit.

Nové možnosti ovládání 

Mezi nové možnosti ovládání patří ovládání sytému hlasem. Další možností jsou nástěnné a stolní ovládací panely ( tablety). Nebo také dálkový ovladač, který v sobě integruje většinu funkcí.   

Automatizace činností

Mezi největší výhody patří automatizace činností. Pokud například venku svítí sluníčko, upraví se poloha okenních žaluzií a intenzita osvětlení. Automatizace lze plně nastavit a uzpůsobit. 

Koordinace více zařízení 

Propojením zařízení získáte pokročilé funkce. V létě místo zapnutí klimatizace zatáhnete žaluzie. V zimě místo topení žaluzie vytáhnete a necháte hřát sluníčko. Pokud například večer rozsvítíte, zatáhnou se samy i žaluzie, aby nebylo vidět dovnitř.

Nahrazení regulátorů a termostatů 

Regulátory a termostaty budou součástí většího celku, nebude na ně nutná samostatná jednotka. Vše bude centrálně nastavitelné. Může se jednat o podlahové topení v koupelně nebo modul ovládání žaluzií.

Aplikace iOS & Android 

Pomocí aplikace máte ovládání celého objektu vždy po ruce. Jedná se o skvělý doplněk k ostatním ovladačům a spínačům. Aplikaci jednoduše stáhnete do svého mobilního zařízení.